SZTUKATERIA STYROPIANOWA

 

ENPS SZTUKATERIA oferuje bardzo prostą w instalacji sztukaterię styropianową

Definiowanie charakter Twojego domu z zewnątrz 

Istnieje duża szansa, że ​​już spędziliście wiele godzin tworząc z sercem idealne warunki wewnątrz domu. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ jest to miejsce gdzie spędza się większość czasu. Ale nie zapomnijcie zastanowić się nad zewnętrznym wyglądem domu, ponieważ goście zobaczą wasz domu najpierw z zewnątrz i dopiero potem wewnątrz, i nigdy nie dostaniecie drugiej szansy, by zrobić dobre pierwsze wrażenie.
W ostatnim czasie, elementy ozdobne , takie jak zewnętrzne listwy, gzymsy, kolumny, zworniki  i inne ozdoby pozwalają na indywidualne zdefiniowanie stylu domu osób w nich zamieszkujących.

W dzisiejszym dynamicznym świecie, wiele osób zapomina o możliwości zamontowania tych pięknych ozdób , wynikiem czego jest to, że większość domów z zewnątrz wyglądają niemal tak samo. A wcale nie musi tak być;  domy na zewnątrz mogą  powiedzieć wiele o sobie i swoim właścicielu poprzez indywidualny styl zewnętrznej sztukaterii.

Podczas wyboru sztukaterii wokół drzwi, okien, czy gzymsów, cokołów oraz innych elementów ozdobnych, nasuwa się pytanie “czy nie za dużo tych elementów?”. W zależności od stylu architektonicznego domu i gustu osobistego, można zdecydować się na wybór tylko podstawowych elementów, np. wokół okien i drzwi, a następnie widząc, że nadal czegoś brakuje dołożyć kolejne elementy.  Rozbudowy sztukaterii można dokonywać praktycznie w dowolnym momencie, jedynymi ograniczeniami jest nasza wyobraźnia oraz osobisty gust.

Sztukaterię można również eksponować poprzez odpowiedni dobór kolorów. Jeśli farba użyta do sztukaterii jest tego samego koloru  jak ściany, wynikiem będzie bardzo subtelny wygląd budynku. Można położyć większy nacisk na sztukaterię  poprzez wykorzystanie koloru kontrastowego,  jak na przykład biały i szary. Dla maksymalnego efektu, należy rozważyć wybór silnego koloru aby w śmiały sposób zwrócić uwagę na eleganckie ozdoby dekoracyjne.

Sztukateria styropianowa kosztuje mniej niż drewniana, poliuretanowa,  gipsowa czy betonowa.

Jest najtańszym zewnętrznym materiałem dekoracyjnym jaki można dzisiaj znaleźć. Sztukateria styropianowa jest bardzo łatwa do zamontowania, zarówno dla początkującego jak i profesjonalisty. Nasze powlekane  sztukaterie mogą dodać niezrównanego piękna jak i luksusu w twoim domu lub projekcie budowlanym przy bardzo przystępnych kosztach.

Nasze profile zewnętrzne przeznaczone są do montażu w klimacie europejskim. Są one wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne takie jak: ekstremalne temperatury,  słońce, deszcz, śnieg i lód. Na nasze produkty dajemy  5 lat ograniczonej gwarancji.

 Technologia: Nasze profile wykonane są z rdzenia styropianowego oraz podwójnej warstwy wierzchniej:Nasza Technologia Styropianowa PL

Sztukateria styropianowa firmy ENPS jest precyzyjnie pokrywana elastyczną masą o jednakowej grubości z zachowaniem wyraźnych krawędzi elementów. Elementy są gotowe do montażu zewnętrznego jak i wewnętrznego. Nie ma potrzeby zabezpieczenia elementów gruntami budowlanymi. Sztukateria jest gotowa do malowania na zewnątrz farbami elewacyjnymi a wewnątrz dowolnymi.

W ofercie znajduje się szeroki wybór gotowych profili, na zamówienie można również wykonać wzór indywidualny. Możliwa jest rekonstrukcja elementów ze zdjęć bądź dostarczonych próbek.

Profile ENPS są produkowane w długościach standardowych 1,5 metr. Produkujemy listwy, gzymsy, pilastry, kolumny, bazy kolumn, zworniki, łuki, cokoły, podparapetniki, kapitele i wiele innych atrakcyjnych elementów.

Montaż naszych listew jest łatwy i szybki i pozwala zaoszczędzić czas i pracę. Listwy mogą być cięte za pomocą piły ręcznej w miejscu pracy a przyklejane za pomocą klejów budowlanych.